22 JULIA ZAWISTOWSKA
JULIA ZAWISTOWSKA, Białystok, woj. podlaskie
O mnie:
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku ekonomia i prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Nadal nie przestaję się kształcić i aktualnie jestem na studiach magisterskich z ekonomii.
Od dziecka rozwijam swoje pasje - uwielbiam zwłaszcza jazdę konną, która uczy wrażliwości i dyscypliny, oraz muzykę - w wolnych chwilach gram na gitarze. Ważną rolę w moim życiu stanowi też sport - m.in. gram w squasha oraz chodzę na siłownię
Natomiast to właśnie edukacja, wykształcenie oraz codzienne zdobywanie i pogłębianie wiedzy zawsze było moim priorytetem. Uwielbiam poznawać nowych ludzi oraz pracę z drugim człowiekiem, dlatego też obecnie pracuję w agencji nieruchomości i biurze doradztwa kredytowego.
Jestem empatyczną osobą, która nieustannie próbuje nowych rzeczy. Ważnym elementem mojego życia jest czas spędzony, jako wolontariusz z seniorami oraz dziećmi chorymi na porażenie mózgowe, którzy stale pokazują mi świat z zupełnie innej perspektywy. Staram się ciągle rozwijać - pomagają mi w tym podróże, nauka oraz książki. Ogromną radość sprawia mi gotowanie, dlatego też nieustannie zgłębiam tajniki zdrowego odżywiania, gdyż wiem jak niezwykle wpływa to na jakość życia. Cenie sobie czas spędzony z rodziną, która nauczyła mnie miłości, a przede wszystkim szacunku i dbałości o drugiego człowieka.
2023-05-08
fotograf: Magdalena Michalak | suknie: kolekcja Sorvella Perfume by Angelika Józefczyk | fryzury: Alfaparf Milano Professional | makijaże: Harry Jefferson | biżuteria: Colibra | buty: Saway | produkcja: IGO-ART
Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?
Miss Polonia to ceniony konkurs z wieloletnią tradycją, szlachetnym przesłaniem, cieszący się wysoką rangą - w kraju i na świecie. Konkurs stale się rozwija, co sprawia, że niezmiennie inspiruje i motywuje wiele kobiet, w tym również mnie. Udział w nim, to ogromna szansa na zdobycie cennego doświadczenia i szansa rozwoju na wielu płaszczyznach. Decydując się na udział w konkursie wiedziałam, że jest to odpowiedni czas na wspaniałą, a zarazem niesamowitą i wymagającą przygodę, której będę mogła poświęcić się całkowicie.
Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?
Tytuł Miss Polonia to wielka odpowiedzialność, ale również szansa. Chciałabym konsekwentnie pracować nad rozwojem osobistym, ale przede wszystkim na rzecz tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Jako Miss Polonia miałabym zdecydowanie większą możliwość poszerzenia swoich dotychczasowych działań społecznych, charytatywnych oraz promowania wartości, którymi kieruję się w życiu. Jestem osobą kreatywną i ambitną, dlatego mam wiele pomysłów na realizację obowiązków wynikających z pełnienia roli Miss Polonia. Uwielbiam kontakt z ludźmi i czerpię niesamowitą przyjemność ze współpracy z drugim człowiekiem. Według mnie Miss Polonia to nie tylko piękno zewnętrzne, ale przede wszystkim właśnie to wewnętrzne - charakter, osobowość, inteligencja, kultura osobista oraz chęć do działania.
Jaka jest idealna Miss?
Idealna Miss, to kobieta, która wyróżnia się eteryczną osobowością, kulturą, wiedzą, umiejętnościami, ale też charakterem. Jest piękna, elegancka, emanuje pozytywną energią i zaraża innych swoim uśmiechem, a przy tym jest nośnikiem pozytywnych wartości. Wyróżnia się pracowitością, pokorą, ale również determinacją w dążeniu do wyznaczonego celu. Jest kobietą, która potrafi oczarować swoim urokiem, elokwencją, ale też szlachetnym sercem.
Jakie jest Twoje największe marzenie?
Moim największym marzeniem, to być szczęśliwą kobietą, która spełnia swoje cele życiowe i ciągle się rozwija. Chciałabym przeżyć życie czerpiąc z niego jak najwięcej i wzbogacać je o coraz to nowsze doświadczenia - podróżować, sprawdzać się w nowych wyzwaniach, poznawać i pracować z ludźmi, od których będę mogła się wiele nauczyć.
Kto jest Twoim autorytetem?
Moim największym autorytetem jest moja Mama, która przekazała mi ważne wartości życiowe i wspiera mnie na każdym kroku. Pracując, osiągając sukcesy, nigdy nie zapominała o innych, dbając jednocześnie o naszą rodzinę i tworząc cudowny i ciepły dom. Jest osobą, która okazuje serce każdemu człowiekowi. Również Anna Dymna to dla mnie wzór do naśladowania. Piękna, utalentowana kobieta, aktorka, społeczniczka, która mimo sukcesu, sławy zachwyca pięknym sercem i swoimi działaniami na rzecz najsłabszych.
Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?
Jeśli nie byłabym człowiekiem, to chciałabym być słońcem. Słońce potrafi rozświetlić pochmurne dni, dodać ciepła, energii - wystarczy kilka jego promieni, by ludzie zaczęli się uśmiechać, a przyroda - żyć.
Jaką supermoc chciałabyś mieć?
Chciałabym mieć możliwość przenoszenia się w czasie. Żyjemy w czasach ciągłego pędu i pośpiechu. Chciałabym czasem cofnąć się do najpiękniejszych momentów mojego życia i doświadczyć niektórych chwil raz jeszcze. Dla mnie bardzo ważna jest moja rodzina, dlatego też chciałabym zabrać w taką podróż w przyszłość moją babcię, aby mogła zobaczyć, jak się rozwinęłam, zmieniłam, jaką jestem kobietą i jak spełnianiam, między innymi, jej marzenia. Wiem, że byłaby, jest i będzie ze mnie dumna.
Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?
Empatyczna, ambitna, wrażliwa.
Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?
Uważam, że moim największym sukcesem jest ciągła chęć rozwoju. Mimo różnych przeciwności, nigdy się nie poddaje i z uśmiechem na twarzy dążę do wyznaczonego celu. Nauczyłam się wyciągać wnioski z sytuacji stresowych i dzięki temu zyskałam większą pewność siebie.
Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?
Najfajniejsze w byciu kobietą jest to ile różnych cech w sobie łączymy - delikatność, klasę, elegancję z siłą i determinacją. Jako kobiety potrafimy działać wielozadaniowo - osiągać sukcesy zawodowe, a przy tym tworzyć ciepły dom, pełen miłości. W kobietach kryje się niezwykły dar do jednoczenia ludzi.
Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?
Największą lekcją życiową było dla mnie pierwsze spotkanie z dziećmi chorymi na porażenie mózgowe. Uświadomiłam sobie wtedy, jak ważne jest to, aby nie poddawać się, zwracać uwagę na wszystkich i wszystko co nas otacza. W życiu codziennym zapominamy cieszyć się z drobnych rzeczy i nie doceniamy tego co mamy. Dzieci chore na porażenie mózgowe potrafią nauczyć ogromnej wrażliwości i pokazać świat z zupełnie innej, ludzkiej perspektywy.
Gdzie widzisz się za 10 lat?
Rozwój zawodowy i osobisty odgrywa dla mnie kluczową rolę. Za dziesięć lat widzę siebie jako szczęśliwą i spełnioną kobietę, która wciąż poszerza swoje horyzonty. Chciałabym, aby moja praca była moją pasją, w której będę mogła wciąż się realizować. Jednocześnie chciałabym zachować równowagę i mieć u swego boku kochającą rodzinę, z którą będę mogła dzielić się szczęściem.
Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?
Cechą, którą chciałabym zmienić jest ciągłe dążenie do perfekcji, które sprawia, że czasem jestem zbyt krytyczna wobec siebie, co wywołuje dodatkowy, często niepotrzebny stres.
Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?
To nasze wnętrze, charakter i osobowość czynią każdego człowieka wyjątkowym. Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem empatyczną, silną kobietą, która wyznacza sobie cele i konsekwentnie do nich dąży. Nigdy się nie poddaję i zawsze angażuje się w stu procentach w to, co robię. Uwielbiam zawierać nowe znajomości. Zawsze stawiam na autentyczność i bezinteresowność, dzięki temu mogę tworzyć relacje oparte na wzajemnym szacunku. Nie zapominam o drugim człowieku, ponieważ wiem, że do pełni szczęścia w życiu potrzebujemy również szczęśliwych ludzi wokół.
Czym jest dla Ciebie "siła kobiet" ?
Siła kobiet jest dla mnie zbiorem różnorodnych cech, dzięki którym możemy stawić czoło wielu przeciwnościom. Są to kobiety odważne, które znają swoją wartość i inspirują. Mają ogromny potencjał, aby skutecznie wprowadzać zmiany i kreować swoją wizję lepszego świata. Mimo osiągniętych sukcesów wciąż pną się do góry, motywując i wspierając przy tym innych. Kobiety, które wykorzystują swoją siłę by jednoczyć i wspólnie się rozwijać.
Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?
Hasło „Piękno z przesłaniem" rozumiem jako szczytną ideę, która skupia się na tym, co chcemy i możemy dać od siebie światu. Piękno powinno być wektorem, - wskazywać kierunek - pomocy i wsparcia tym, którzy tego potrzebują, powinno być wykorzystywane w słusznym celu.